Na In Castle 2019 okrem Limp Bizkit a Garbage aj legenda Gipsy Kings

Na In Castle 2019 okrem Limp Bizkit a Garbage aj legenda Gipsy Kings
foto: Vincent Capman Paris Match

Hudobné podujatia nazvané IN CASTLE sa budú po druhýkrát konať počas letných mesiacov v Zámockom parku a Amfiteátri Sereď. Po skupinách Whitesnake, Limp Bizkit a Garbage organizátori zverejňujú štvrté meno – o záver hudobného leta v Seredi sa 31. augusta postará francúzska skupina Gipsy Kings.

Rovnomenný album Gipsy Kings, ktorý kapelu preslávil doslova po celom svete a vyniesol jej obrovské predaje a niekoľko platinových a zlatých platní, vyšiel pred dlhými 31 rokmi, no akoby to bolo iba nedávno. Od tých čias kapela svojou hudbou teší množstvo fanúšikov prostredníctvom horúceho spojenia flamenca, salsy, západného popu, hispánskeho štýlu, rómskej hudby a latinských rytmov. Gipsy Kings svoj unikátny štýl nazyvajú katalánska rumba.

Skupina je odvtedy na jednom veľkom non-stop turné po rôznych častiach planéty, rozdáva radosť a energiu publiku všetkých vekových kategórií. Popri tom skladá nové piesne a vydáva albumy.

Video: Gipsy Kings - Djobi, Djoba

V roku 2013 Gipsy Kings vydali deviaty štúdiový album nazvaný Savor Flamenco, ktorý celý po prvýkrát zložili aj produkovali samotní členovia. Ich hudba spája a prekračuje hranice rôznych hudobných štýlov. Stále v nej cítiť množstvo odohratých hodín na ulici i neskoršie neustále cestovanie, nabraté inšpirácie z hudby celého sveta aj rôznorodé vplyvy cigánskeho dedičstva.

„Hudba je vášeň, je to náš život. Aj po všetkých tých rokoch spolupráce, cestovania a koncertovania. Dozreli sme, vypracovali sme sa, veľa nám to dalo,“ hovorí hlavný gitarista Tonino Baliardo.

Pozývame vás zažiť energiu Gipsy Kings v hlavnej úlohe s (dnes už legendárnymi) zakladateľmi tejto slávnej skupiny, skladateľmi a producentami Nicolasom Reyesom na gitare a spevákom Toninom Baliardom. Tešiť sa môžete na skladby ako Volare, Bamboléo, Baila Me a množstvo ďalších hitov. Možno odznie aj pôsobivá interpretácia skladby Hotel California známa z filmu Big Lebowski. Vidieť Gipsy Kings naživo a pretancovať ich koncert je veľmi pôsobivý zážitok!

Projekt IN CASTLE prináša počas letných mesiacov open-air koncerty známych zahraničných i slovenských hudobníkov do nádherného prostredia Zámockého parku a Amfiteátra v Seredi.

V Zámockom parku i v Amfiteátri sa nachádza približne tisíc miest na voľné sedenie a plocha na státie.

IN CASTLE 2019 / Gipsy Kings (F)
31.8.2019 / 20:00 hod.
Amfiteáter a Zámocký park / Sereď

Vstupenky: https://vstupenky.maxiticket.sk/…e-2019-sered Udalosť na FB: https://www.facebook.com/…97708991078/