Nové turné Hexu aj na ľudovú nôtu, prizvali si kapelu Družina

Nové turné Hexu aj na ľudovú nôtu, prizvali si kapelu Družina

Ako posilu na turné si Hex pozval kapelu Družina známu tým, že hrá moderne spracovaný slovenský folklór. Piesne v akustických aranžmánoch zahrajú Hexáci v 6-tich slovenských mestách od Bratislavy až po Spišskú Novú Ves.

Bratislavská skupina Hex má za sebou náročné koncertné leto. Hudobníci odohrali množstvo koncertov a už sa vrhajú do ďalšej práce. Pre fanúšikov pripravili akustické jesenné koncertné turné. Po prvýkrát sa Hexáci dajú do netradičnej ľudovej nôty. Megahity „Keď sme sami“, „Vetroň“, či „Nikdy nebolo lepšie“ predstavia v akustickej a aj folklórnej podobe.

„Ideme na turné so skupinou Družina, ktorá hrá ľudové piesne upravené do modernej netradičnej podoby. Od nich si požičiame dve krásne vokalistky, ktoré budú s nami spievať celý koncert vokály. Niektoré piesne s nami bude hrať ich huslista a píšťalkár. Takže v istých momentoch by mohlo byť na pódiu naraz aj 9 hudobníkov! Na to sa tešíme, bude to naozaj veľké!“ s nadšením konštatuje spevák Peter „Ďuďo“ Dudák.

Peter „Ďuďo“ Dudák, Tomáš „Yxo“ Dohňanský, Martin „Fefe“ Žúži a Tibor „Tybyke“ Szabados vystúpia spoločne s kapelou Družina, ktorá hrá moderne spracovaný slovenský folklór v štýle world music a ethno. Jej pieseň „Svieže rána“ sa stala veľkým hitom. Koncerty skupiny Družina, rovnako ako kapely Hex, sú plné energie. Bratislavskí muzikanti sľubujú, že toto spojenie bude famózne!

„Sami sme zvedaví, čo z toho vyjde. Práve začíname spoločne nacvičovať úplne nový program. Už teraz je však isté, že HEX bude opäť znieť inak. Ideme do toho s „ľudovkármi“, pretože sme to nikdy tak nehrali a veríme, že to ľudí môže zaujať. Minuloročné turné malo obrovský úspech, bolo vypredané a dúfam, že tento rok to bude podobné…“ usmieva sa líder kapely Tomáš „Yxo“ Dohňanský.

„Turné bude „Best Of“ a v dosiaľ nevídanej podobe. Základ bude akustický, doplnený o píšťalky, husle, ženský vokál a ďalšie nástroje. Skupina Družina hrá takzvanú world music a ich akustický set krásne zapadá do nášho konceptu,“ dopĺňa Tibor „Tybyke“ Szabados.

Hexáci si na turné berú tričká, CD-čka a výberový album v tvare knihy VŠETKO NAJLEPŠIE 2013 – 1992. Na výberovke sa nachádza aj skladba „Keď sme sami“, ktorá bola jednou z najhranejších slovenských skladieb roka.

„Vlani sa nám osvedčilo, že sme vždy po koncertoch podpisovali knižky. Fanúšikovia sa aj tentoraz budú môcť po koncerte s nami osobne stretnúť, porozprávať, odfotiť. Čokoľvek, čo budú chcieť im splníme, pokiaľ nám to dovolí zdravie,“ uzatvára Martin „Fefe“ Žúži.

Skupina Hex vznikla v roku 1989 a patrí k najúspešnejším slovenským kapelám. Hrá v zložení  Peter „Ďuďo“ Dudák – spev, gitara, klávesy, Martin „Fefe“ Žúži – gitara, Tomáš „Yxo“ Dohňanský – basová gitara a Tibor „Tybyke“ Szabados – bicie. Hity „Keď sme sami“, „Maťo a Linda“, „V piatok podvečer či „Nikdy nebolo lepšie“ zľudoveli a spievajú si ich fanúšikovia viacerých generácií. Nenechajte si ujsť unikátne VŠETKO NAJLEPŠIE ACOUSTIC TOUR 2015, vstupenky sú dostupné na www.predpredaj.sk a v miestnych pokladniach.

VŠETKO NAJLEPŠIE TOUR ACOUSTIC 2015

12.11. Spišská Nová Ves – Kino Mier
19.11. Bratislava – Stará Tržnica
23.11. Žilina – Mestské Divadlo
25.11. Trenčín – Piano Club
3.12. Košice – Spoločenský Pavilón
10.12 Banská Bystrica – Aula Slovenskej Zdravotníckej Univerzity

Video: Hex - Beh

Interpreti: Družina, Hex
Značky: Koncerty, Domáca scéna