Skupina Čisté Tvary vyráža na turné, v Bratislave pokrstí nový album

Skupina Čisté Tvary vyráža na turné, v Bratislave pokrstí nový album
foto: Zuzana Gazdíková

Zoskupenie okolo frontmana Juraja Péča a famózneho basgitaristu Oskara Rózsu pre fanúšikov pripravilo netradičnú hudobnú produkciu sprevádzanú silným vizuálnym obsahom! Pri dramaturgii im pomáhali mladí talentovaní výtvarníci a tvorcovia z oblasti módy a fashion designu

Na bratislavský koncert 24. októbra si Čisté Tvary pozvali pesničkárku Katarziu. V bratislavskom klube Loft dokonca pokrstia nový album, na ktorý fanúšikovia čakajú 7 rokov. Nenechajte si ujsť psychedelické magické večery, v ktorých mizne rozdiel medzi snovým zážitkom a realitou.

Čisté Tvary tento rok vydali viacero singlov s nápaditými videami. Na koncertnom turné pre fanúšikov pri­pravuje veľkú a na slovenské pomery nezvyčajnú audio-vizuálnu lahôdku. *"Koncertný program „Čisté Tvary Tour 2015“ bude zložený prevažne zo skladieb z pripravovaného albumu, ktorý vyjde  13. októbra.  Radi by sme ho zahrali ako jednoliaty blok 11-tich skladieb s celou tou energiou a atmosférou, ktorá je zachytená na nahrávke. Samozrejme živé prevedenie bude mať isté špecifiká a o­dlišnosti. V tom je práve to čaro koncertov a živého hrania. 

"Fanúšikovia dos­tanú niečo, čo sa pri každej nahrávke z CD opakovaným počúvaním vždy pomaly vytratí. A to je unikátnosť, neopakovateľnosť, jedinečnosť toho okamihu – tu a teraz. Samozrejme pridáme aj niekoľko starších skladieb,“ vys­vetlil líder skupiny Čisté Tvary Juraj Péč. 

Nečakajte teda ži­adnu gýčovú laserovú show. Kapela naopak pri­pravuje veľmi vkusnú a netradičnú hudobnú produkciu sprevádzanú silným vizuálnym obsahom. Na dramaturgii spolupracovala s talentovanými mladými výtvarníkmi, ako aj s tvorcami z oblasti módy a fashion designu. Výsledkom je koncept psychadelického magického večera inšpirovaného súčasným výtvarným umením, v ktorom mizne rozdiel medzi snovým zážitkom a realitou.

„Hranie koncertov je pre nás vždy obrovský zážitok, avšak aj veľká výzva. Kladieme na seba vysoké nároky a kvalitatívna latka je vďaka Oskarovej účasti v kapele nastavená veľmi vysoko. My určite nie sme štadiónová kapela. Napriek tomu si myslím, že na našich koncertoch existuje veľmi silné prepojenie pódia s publikom, rozdiel je iba v tom, že to spojenie, ten kontakt je na iných vlnách,“ skon­štatoval bube­ník Matej Pliešovský.

Čisté Tvary koncertujú veľmi zriedkavo, preto je každé ich vystúpenie pre fanúšikov veľkým sviatkom.  V zos­tave okolo frontmana Juraja Péča a známeho producenta a basgitaristu Oskara Rózsu sa tentoraz pred­staví aj talentovaný mladý gitarista Adam Mičiniec. Čisté Tvary uvedú v klu­boch úplne nový koncertný program. Nebude chýbať ani aktuálna novinka kapely „Prach Prikryl Nás“, ktorá je súčasťou pripravovaného albumu. Kapela navyše plánuje oprášiť i viacero starších skladieb, ktoré na koncertoch nehrávala.

Čisté Tvary sú často označované za jed­nu z najlepších slovenských koncertných kapiel. V roku 2009 si v tejto kategórii vyslúžili od poslucháčov Rádia_FM aj nomináciu na cenu Radio Head Award. Naposledy koncertovali v roku 2013. Tentoraz idú na šnúru štyroch jedinečných koncertov, ktoré ukončia v hlavnom meste. Bratislavské vystúpenie bude výnimočné z viacerých dôvodov.   

„Hostkou tohto koncertu bude mladá talentovaná pesničkárka Katarzia  a zároveň tu pokrstíme nový album. Pre niekoho je to možno zvláštne spojenie, ale nám to prišlo ako veľmi logická a zaujímavá kombinácia. Každý síce reprezentujeme inú generáciu a  rozdielne svety, ale naša umelecká optika má aj mnoho spoločného: záľuba vo výtvarne, výraznej vizualite, jasný hudobný názor, slovenské texty, či akási poetická introspekcia v práci so slovom,“ vyznal fenomenálny basgitarista Oskar Rósza

K turné si kapela dala vyrobiť špeciálnu kolekciu tričiek, ktoré navrhovala držiteľka národnej ceny za design z roku 2013 Eva Brezinová. Tá je zodpovedná za celú vizuálnu identitu kapely od jej vzniku, ako aj za  covery všetkých jej doterajších albumov. Každý jeden koncert skupiny je veľkou vzácnosťou a tak si ho nemôžete nechať uj­sť. Vstupenky na turné sú dostupné na www.predpredaj.sk. Všetky aktuálne informácie o skupine Čisté tvary nájdete na facebookovej stránke https://www.facebook.com/CistetvarySk?…

TURNÉ ČISTÉ TVARY 2015
15.10. 2015 KOŠICE –  Tabačka Kulturfabrik     
16.10. 2015 PREŠOV –  Christiania    
23.10. 2015 MARTIN –  Barmuseum           
24.10. 2015 BRATISLAVA – Klub LOFT!

Video: Čisté Tvary - Prach Prikryl Nás