Ako funguje hudobný biznis v online svete?

Ako funguje hudobný biznis v online svete?
foto: Ondrej Koščík

Ako dostať a zviditeľniť svoju hudbu na Spotify či Apple Music? Aké dáta sú dôležité pri pridávaní obsahu na Youtube a aké nástroje majú muzikanti k dispozícii, aby v súčasnom online svete dostávali za svoju tvorbu náležitý príjem? To budú témy pripravovaných prednášok v štyroch slovenských mestách pod vedením medzinárodného odborníka na digitálne a nové médiá, Andrása Bodrogiho.

Vzdelávacie podujatia s názvom Hudobný biznis v online prostredí od A do Z sa postupne uskutočnia v žilinskej Novej Synagóge (15.11.), košických Kasárňach / Kultupark (16.11.), nitrianskej Trafačke (28.11.) a bratislavskej A4 (29.11.).

Ich organizátorom je občianske združenie LALA Slovak Music Export, ktoré sa už viac ako tri roky venuje vzdelávacím projektom pre domácu hudobnú komunitu, prezentuje nezávislú slovenskú scénu v zahraničí a stojí aj za novým festivalovým formátom SHARPE, ktorý v bratislavskej Novej Cvernovke prepája odbornú hudobnú konferenciu s koncertmi nádejných hudobných formácií s medzinárodným potenciálom.

Pripravovaná séria prednášok Hudobný biznis v online prostredí od A do Z je určená primárne pre domácich interpretov a autorov a bude zameraná na aktuálne trendy v hudobnom priemysle.

„Našim cieľom je priniesť poznatky pre hudobníkov v regiónoch, ako efektívne pristupovať k distribúcii svojej tvorby, aby im priniesla aj relevantné peniaze. Hovoriť o tom bude veľmi skúsený človek, Google kouč, Youtube špecialista a odborník na nové médiá András Bodrogi z Budapešti,” informujú zakladatelia občianskeho združenia LALA Slovak Music Export.

Spoluorganizátorom a hlavným partnerom podujatí je Slovenský ochranný zväz autorský, vďaka ktorému bude vstup na všetky prednášky voľný. Potrebná je len online registrácia vopred.

Ďalšími partnermi sú NEXT Advanced Music Festival v Bratislave, Košický zlatý poklad v Košiciach a tiež priestory Nová Synagóga, Kasárne / Kulturpark, Trafačka a A4, ktoré sú dôležitým centrom miestneho kultúrneho a umeleckého diania.

Všetky prednášky spojené s diskusiou budú prebiehať v angličtine.

ĎALŠIE INFORMÁCIE + REGISTRÁCIA
15. 11. 2019 / 18:00 Nová Synagóga Žilina | Zaregistrovať sa | FB udalosť
16. 11. 2019 / 13:00 Kulturpark Košice | Zaregistrovať sa | FB udalosť
28. 11. 2019 / 18:00 Trafačka Nitra | Zaregistrovať sa | FB udalosť
29. 11. 2019 / 16:30 A4 Bratislava | Zaregistrovať sa | FB udalosť

Značky: Zaujímavosti