Archívny Chlapec má nový animovaný videoklip

Archívny Chlapec má nový animovaný videoklip

Archívnemu Chlapcovi vyšiel v polovici februára debutový album Zvery na labeli Slnko Records. Napriek tomu, že pesničkár Richard Vávra ho až na pár výnimiek nahral sám s akustickou gitarou, riziko monotónnosti alebo jednotvárnosti mu nehrozí.

Sugestívny indie folk so silnými výpoveďami svojrázny hudobník predstavil nedávno zverejneným singlom Vážená pani. Necelý týždeň pred odovzdávaním cien Radio_Head Awards, v rámci ktorých má aj nomináciu na Objav roka, zverejňuje Archívny Chlapec animovaný klip ku skladbe Spomienka na detstvo.

Video: Archívny Chlapec - Spomienka na detstvo

„Skladba aj video je mojou clivou spomienkou na detstvo,“ hovorí s nostalgiou Archívny Chlapec. Stopmotion klip vznikol pod produkčnou taktovkou zoskupenia, ktoré si hovorí Vážená pani a ktorého ústrednou postavou je spevákova manželka. Základom videa je príbeh o bezproblémovom detstve a chlapcovi, ktorý si s pribúdajúcim vekom na svoje plecia nakladá stále viac povinností a starostí. „Netreba to však vnímať nejako negatívne alebo tragicky. Všetko sa skončí dobre.“

Archívny Chlapec je skutočne originálny zjav na slovenskej hudobnej scéne. Cestu k akustickej gitare si hľadal cez rockové projekty, spev v angličtine i Demovnicu. Práve vďaka nej sa jeho skladba S dobou dostala do playlistu Rádia FM.

Debutový album nahrával Richard Vávra v absolútnej kreatívnej slobode a s minimálnymi postprodukčnými zásahmi. Iba on, Erik “Losos” Horák (produkcia) a hostia Roland Kánik (melodika) a Bronka Schragge (cello).

„Postupne som odbúral všetky bočné voľnočasové aktivity a sústredím sa len na dôležité veci. Vynechal som spoločensky život a venujem sa hudbe a rodine. Všetko si píšem a skladám sám,“ hovorí Archívny Chlapec. Momentálne je na turné s nadžánrovou kapelou Zlokot a najbližšie ho môžete naživo vidieť a počuť 13. marca vo zvolenskom Fink Bare.