Davová Psychóza bude koncertovať aj v roku 2018, pribudnú aj nové skladby

Davová Psychóza bude koncertovať aj v roku 2018, pribudnú aj nové skladby

Po minuloročnom turné k okrúhlemu 30. výročiu kultovej punkovej kapely Davová Psychóza s názvom 30 rokov (1987 – 2017) Tour – Show Must Go On, sa skupina v roku 2018 opäť vracia na klubové pódia. A to nie je všetko. V tomto roku Davovka rozšíri aj svoju diskografiu o jeden hudobný nosič.

Nové skladby sú dôvodom, prečo spevák kapely Jano v krátkom časovom slede až dvakrát zavíta z austrálskeho Sydney, kde dlhodobo žije, na rodnú hruď, pričom jeho prvý pobyt doma na Slovensku už prebieha.

Prioritou kapely v roku 2018 je skúšanie a nahrávanie nových skladieb, ktoré chce v druhej polovici tohto roku roku aj vydať. Zatiaľ nevie koľko nového materiálu sa jej podarí dať do jari dokopy a teda aká bude výsledná podoba nosiču, ktorý vydá, ale nejaká novinka v diskografii kapely v 2018 rozhodne pribudne. Popritom, samozrejme, keď už bude skupina pokope, odohrá aj nejaké koncerty. Keďže tie sú pre ňu momentálne druhoradé, nebude ich sekať jeden za druhým v krátkom časovom období, ako tomu bolo na posledných turné uplynulé roky, ale sústredí ich prevažne len na víkendové dni.

Celá činnosť Davovej Psychózy v roku 2018 bude rozdelená na 2 časti a je prispôsobená možnostiam Janovho pobytu mimo Austrálie. V druhej polovici decembra priletel Jano na Slovensko a pobudne tu do polovice januára. Skupina sa bude venovať intenzívne hlavne skúškam a na prvú polovicu januára nachystala 6 koncertov. Okrem Bratislavy a Prahy sa jedná o 4 slovenské mestá (konkrétne Vrútky, Zlaté Moravce, Liptovský Mikuláš a Topoľčany), ktoré minulý rok v rámci Show Must Go On Tour k 30. výročiu kapely (1987–2017) už nestihla navštíviť…

V polovici marca Jano znovu priletí na Slovensko a zotrvá tu do konca apríla. V tomto období už chcú členovia kapely čo najviac času stráviť v štúdiu nahrávaním nových songov a venovať sa pitiu ich vlastného piva zo Stupavaru s rovnomenným názvom Davová Psychóza. No a cez víkendy sa pôjdu vždy odventilovať na koncerty. Termíny týchto koncertov kapela zverejní v polovici januára, hneď po odohratí januárových koncertov, znovu však kapela zdôrazňuje, že okrem pomyselnej osi Praha – Brno – Bratislava – Banská Bystrica a Košice dostanú priestor znovu ďalšie mestá, kam v roku 2017 pre krátkosť času už nestihla zavítať, ostatné minuloročné mestá teda kapela v tomto roku nezopakuje…

Ako vždy, na každom koncerte budú supportovať rôzne kapely, vyberané štandardne zo širokého spektra či už zo zabehaných spriatelených, resp. novších mladých skupín. Na každom koncerte bude aj bohatý merchandise kapely ako nosiče, tričká, odznaky a pod.

DAVOVÁ PSYCHÓZA – KONCERTY JANUÁR 2018

04.01. – CZ, PRAHA – Vagon /+ Dilemma in Cinema/
05.01. – SK, VRÚTKY – Mlyn /+ Box/
06.01. – SK, ZLATÉ MORAVCE – Quadraton /+ Kotúče DM/
11.01. – SK, BRATISLAVA – Randal /+ Box/
12.01. – SK, LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ – Kolotočovo /+ Búrka/
13.01. – SK, TOPOĽČANY – BarBar /+ Beautiful Bastards/

Davová psychóza počas svojej existencie stihla vydať štyri radové albumy – Antropofóbia (1991), Svet žaluje (1992), Kríza vedomia (1998) a Nakŕmte prežratých (2004), jeden split 7´´ Zeměžluč + Davová psychóza (2001), jedno DVD Davová psychóza 1988 – 2003 (2004), jedno live CD Gretaest shit live (2008) a zatiaľ posledným vydaným kúskom je split 12´´ LP Davová Psychóza + Zemežluč (2014). Skupina hrá v zložení Jano Kassa – spev, Marcel Duchoň – gitara, Rasťo Gore – basa a Tibor „Cibi“ Adamec – bicie. Viac info na www.davovapsychoza.sk a www.facebook.com/…hozaofficial.

Redakciu informoval Roman Fecko, RF music agency, www.rfmusicagency.sk